Klasikinis masažas

Negaliu tylėti...
Matau, skaitau, stebiu, mąstau, dirbu ir jaučiu, kad negaliu tylėt...
Gerbiu save, savo mokytojus, kolegas, savo darbą ir savo klientus, todėl negaliu tylėti! Mano darbas - masažo terapeuto kelias. Masažuotojas - žodis teisingas, bet primena aparatą.

Masažo terapija - tai ritualas, kurio metu mes liečiame kitą žmogų, prisiartiname prie trečios intymumo zonos (jų yra keturios). Esu dėkinga už kiekvieną man suteiktą galimybę prisiliesti. Todėl visai rimtai ir atsakingai save ir savo kolegas vadinu masažo terapeutais.
O dabar apie svarbiausia. Pasistengsiu atsakyti į klausimą, kodėl negaliu tylėti.
Pasipylė straipsniai, prasidėjo įvairūs masažo čempionatai, atsirado labai daug masažo mokyklų. Tai labai gerai ir sveikintina. Tik skauda širdį dėl to „vargšo" seno klasikinio masažo...
Klasikinis masažas pakeitė mano gyvenimą, bet tai buvo klasikinis, o ne „tarybinis" masažas. Kviečiu visus savo kolegas padiskutuoti, kas yra klasikinis masažas.
Pradėsiu pirmoji
Klasikinis masažas - tai pagrindų pagrindas, pradžių pradžia. Norisi įteikti jam gėlių... Išmanantieji šią techniką supranta, kad ši technika yra labai įdomi, įvairi, nelengva, apimanti labai daug (apie 108) judesių. Šis masažas reikalaujantis labai rimto pasiruošimo, žinių ir praktikos. Bet stebuklas tas, kad reikia jį teisingai išmokti ir įvaldyti. Esu dėkinga savo pirmosioms mokytojoms, suteikusioms teisingų žinių. Todėl negaliu tylėti, kai sakoma, kad klasika jau atgyveno... Žiūrėdama į tai, kaip jis dabar atliekamas, ir aš tuo patikėti galėčiau. Bet ten - „tarybinis" masažas. Negaliu tylėti, kai sakoma, kad atliekant klasikinį masažą nereikia muzikos, nereikia aromaterapinių aliejų, nereikia žvakių šviesos... Tai netiesa! Visko reikia, nes tai irgi prisilietimas, kuris turi būti ypatingas. Pavadinsiu jį holistiniu klasikiniu masažu (arba lietuvišku klasikiniu masažu). Lietuviška masažo mokykla labai skiriasi nuo rusiškos. Lietuviškos mokyklos pradininkas buvo K. Dineika. Neliko jokių metodinių medžiagų, bet jo mokiniai iki šiol perduoda žinias. Jis mokė masažą jungti su mankšta (pasyvūs judesiai). Mokė nuoseklumo jį atliekant. Po kiekvieno gilesnio judesio kūnas glostomas. Vibracija - tai ne raumenų daužymas, tai jų vibravimas, virpesiai.
Mūsų mokykla žino gerokai daugiau glostymų, trynimų, maigymų, vibracijos būdų, o kur dar gausybė pasyvių judesių, kurie labai primena tajų masažą.
Klasika - tai viskas viename: atpalaidavimas, gydymas, liekninimas, stangrinimas. O tai reiškia, kad atliekant visus masažus šitie veiksniai veikia vientisai kaip visuma. Tai ir yra holistinis masažas. Šis masažas nereikalauja daugiau jėgų nei visi kiti, paprasčiausiai reikia jį mokėti teisingai atlikti.
Mano mokytojos sakė, aiškino ir mokė, todėl labai gerai iki šiol prisimenu (tai buvo prieš 13 metų) ir galiu pakartoti pagrindines klasikinio lietuviško masažo taisykles. Jos lygiai tokios pat, kaip visų SPA masažų, nes jie kilę iš „seno, vargšo" klasikinio masažo. Todėl jį labai gerbiu ir noriu įteikti jam puokštę geltonų (ši spalva atneša permainų) rožių.
Atliekant holistinį klasikinį masažą galima šokti taip pat labai gražų „šokį". Nes K. Dineika griežtai reikalavo taisyklingos laikysenos dirbant, o ne stovėti sustingus vienoje masažo kušetės pusėje...
Negalima prie žmogaus liestis „tuščiomis" rankomis - be minčių, mechaniškai, kad ir koks tas masažas būtų: SPA, tajų, taškinis, klasikinis ar ajurvedinis.
Taigi, kolegos, padiskutuokime apie klasikinį masažą.

© 2019 Visos teisės saugomos. Sprendimas: ITgidas.lt

Ieškoti